ČR má třetí nejnižší nezaměstnanost v EU

Česká republika měla v září 2014 po Německu a Rakousku třetí nejnižší míru nezaměstnanosti ze všech členských států Evropské unie, když dosáhla hranice 5,7 %. Vyplývá to z posledních dostupných údajů statistického úřadu Eurostat. Jde o nejlepší výsledek od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.

Česká republika se pomalu dostává z krize a stává se atraktivní pro nové zaměstnavatele. Za poslední půlrok 2014 se daří vytvářet nová pracovní místa.

Podle statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV ČR) je v říjnu 2014 volných 58 200 pracovních míst, tedy meziročně více asi o 20 000.

V míře nezaměstnanosti za září 2014 je ČR jedna z nejlepších v Evropě, situaci pomohl zejména pozitivní vývoj ekonomiky, sezónní vlivy a rovněž významná aktivizační opatření, která MPSV a Úřad práce ČR uplatňují na trhu práce.

Svou roli sehrálo i to, že se stále zlepšuje spolupráce mezi Úřady práce a zaměstnavateli, která vede k cílenému zprostředkování zaměstnání. MPSV ČR a ÚP ČR také usilují o co nejefektivnější využívání evropských prostředků v aktivní politice zaměstnanosti.

Německo podle Eurostatu vykázalo za září míru nezaměstnanosti 5,0 %, u druhých Rakušanů činila 5,1 %. Slovensko mělo míru nezaměstnanosti 13 %, Polsko 8,7 %. Průměr EU28 činil 10,1 %.

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!