Účetní závěrka ČSSZ

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po prověrce účetní závěrky České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) za rok 2014 konstatoval, že instituce podala věrný a poctivý obraz svého účetnictví. Účetní závěrka ČSSZ je v pořádku a většinu nedostatků z předchozích kontrol sociální správa odstranila.

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jestli Česká správa sociálního zabezpečení, která vyplácí důchody a dávky nemocenské, při vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky za rok 2014 postupovala v souladu s právními předpisy. Z výsledků kontroly vyplývá, že účetní závěrka ČSSZ podává věrný a poctivý obraz předmětu účetnictví.

NKÚ vedení účetnictví ČSSZ kontroloval už dříve, jednu z nich uzavřel v roce 2012. Podle výsledků současné kontroly Česká správa sociálního zabezpečení většinu dřívějších nedostatků odstranila.

ČSSZ je největší finančně správní institucí v Česku. Stará se o záležitosti 8,5 milionů klientů. Vyplácí přes 3,5 milionu důchodů a měsíčně kolem 200.000 dávek nemocenského pojištění. Je samostatnou rozpočtovou organizací podřízenou Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!