Národní strategie elektronického zdravotnictví

Na elektronizaci zdravotnictví může jít až 2,2 miliardy Kč z EU

Na projekty, které mají zajistit elektronizaci zdravotnictví, by mohlo Česko v příštích letech čerpat až 2,2 miliardy korun z evropských fondů. ČTK to řekl Jiří Borej, koordinátor Národní strategie elektronického zdravotnictví pro období 2016 až 2020. Zájem podílet se na těchto projektech už nyní hlásí mnohé firmy.

Strategie eHealth míří na vládu, ministerstvo už má i nástřel financování

Česko by během nejbližších týdnů mohlo mít schválenou strategii elektronizace zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví dokončuje vypořádání připomínek a strategie by tak měla brzy zamířit na vládu. Spolu s plánem, kdy by se měly jednotlivé složky eHealth realizovat, už má přitom ministerstvo také návrh financování. Z evropských peněz by podle něj na elektronizaci mělo jít zhruba 2,5 miliardy korun.

Plán elektronizace zdravotnictví pro roky 2016-2017

Ministerstvo zdravotnictví nyní zveřejnilo materiál, jak hodlá řešit v následujícím období elektronizaci zdravotnictví. Materiál byl již schválen vládou 7.července 2016. Bude např. umožněno elektronické objednání zdravotních služeb, pacienti budou mít snadný přístup k osobnímu zdravotnímu záznamu a léčebným plánům, bude se mj. řešit „elektronická neschopenka“.

Brzy bude dokončena Strategie elektronického zdravotnictví

O elektronizaci zdravotnictví se v České republice mluví už roky. Dosavadní úsilí na centrální úrovni ale nemělo v praxi buď žádné, nebo velmi rozpačité výsledky. Vydařené příklady elektronizace, která je skutečně využívaná a chválená, vycházejí obvykle zdola, maximálně z úrovně kraje. Dát všem těmto snahám společný směr a propojit je ve funkční systém elektronického zdravotnictví na celostátní úrovni se nyní snaží koordinátoři a experti pracující na Národní strategii elektronického zdravotnictví.

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!