Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP ČR)

V roce 2017 vydá VZP na zdravotní péči 161,7 miliardy korun

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) dnes schválila zdravotně pojistný plán na příští rok. Novinářům to řekl její předseda Jiří Běhounek. Celkové příjmy základního fondu, který je nejdůležitějším fondem zdravotní pojišťovny a slouží především k úhradě zdravotních služeb pojištěncům, budou činit 168,25 miliardy korun. Výdaje budou zhruba o 250 milionů korun nižší. Na zdravotní péči o svých asi 5,9 milionu klientů dá pojišťovna 161,7 miliardy korun. To je asi o šest procent, tedy o 8,9 miliardy korun více, než kolik plánovala pro letošní rok.

VZP v roce 2017 navýší výdaje na zdravotní péči o 6 procent

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) plánuje dát v roce 2017 na zdravotní péči 161,7 miliardy korun, což je o 5,9 procenta více než v roce 2016. Po jednání správní rady to řekli zástupci největší zdravotní pojišťovny v zemi. Porostou zároveň příjmy pojišťovny. Měly by přesáhnout 168 miliard korun, což je zhruba o 9,5 miliardy více, než se očekávalo letos.

Podle ředitelů nemocnic se spolupráce s VZP zlepšila

Otevřenost při vzájemné komunikaci, dodržování dohod, úroveň e-komunikace a elektronického portálu či podpora zdraví a prevence pojištěnců – to jsou některé body, v nichž ředitelé nemocnic ocenili Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Ta se při průzkumu HealthCare Institute mezi 77 řediteli nemocnic umístila na první příčce žebříčku nejlépe hodnocených pojišťoven. V těsném závěsu za ní skončila ZP Škoda a na třetí příčce Revírní bratrská pokladna.

Náklady na centrovou péči rostou

Všeobecná zdravotní pojišťovna bude iniciovat vznik pracovní skupiny, která by se měla zabývat HTA (Health Technology Assessment, tj. hodnocení zdravotnických technologií) u léků. Důvodem jsou stoupající náklady na centrové léky, jichž má v následujících letech ještě přibývat. Záměr pojišťovna oznámila po včerejším zasedání správní rady, která iniciováním pověřila svého předsedu Jiřího Běhounka a ředitele VZP Zdeňka Kabátka.

Stránky

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!