zákon o léčivech

Seminář - Zákon o léčivech a deformace hospodářské soutěže

Podvýbor pro ekonomiku ve zdravotnictví, zdravotní pojištění a lékovou politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zve na seminář k Zákonu o léčivech a deformaci hospodářské soutěže. Akce se uskuteční v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Malostranské nám. 7/19, místnost č. 48 „Konírna“, v pondělí 9. ledna 2017 ve 13.00 hodin.

Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu zákona o léčivech

Meziročně vzroste v České republice počet pacientů, kteří vyžadují centrovou péči, tedy inovativní a finančně nákladnou léčbu, o 10–12 %. Jedná se o diagnózy, jakými jsou rakovina, roztroušená skleróza a řada dalších smrtelných chorob. Náklady zdravotního systému na jejich léčbu tak prudce rostou. Cílem Ministerstva zdravotnictví je zajistit udržitelnost financování této nákladné léčby a zachovat její dostupnost pro všechny pacienty, kteří jí potřebují. Řešení spatřuje MZ v aktuálně projednávané novele zákona o léčivech.

Novela zákona o léčivech

Poslanecká směmovna projednala během své dvanácté schůze vládní návrh zákona o léčivech. Během prvního čtení Sněmovna rozhodla o projednání návrhu ve výboru pro zdravotnictví. Zpravodajem byl určen MUDr. Pavel Volčík (ANO).

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!