Evropské služby zaměstnanosti EURES

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Tato celoevropská síť podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého občana EU na volný pohyb pracovních sil.

Česká republika se do systému EURES zapojila v roce 2004, současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován na Úřadu práce ČR.

Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny nebo asistence při náborech pro zaměstnavatele.

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích organizuje  dne 17. 9. 2015 v Prachaticích v rámci celoevropské sítě EURES akci, které se zúčastní i zástupci německého úřadu práce Bundesagentur für Arbeit.

Představí se zde zástupci německých a rakouských zaměstnavatelů. Nabídnou zájemcům volná místa pro řemeslníky, v technických oborech ve zdravotnictví nebo třeba sociální oblasti.

Rakouské úřady práce nabízí prostřednictvím Evropského portálu pracovní mobility v současné době 47 856 volných pracovních míst, vhodných pro občany EU/EHS a Švýcarska. V Německu chtějí tamní zaměstnavatelé obsadit 860 934 pozic. Firmy v těchto státech mají největší zájem o truhláře, elektromontéry, pracovníky v elektronice a potravinářství, fyzioterapeuty, CNC obráběče, řidiče vysokozdvižných vozíků, malíře, lakýrníky, svářeče, dělníky v automobilovém průmyslu, mechaniky, skladníky, pečovatelky či zdravotní sestry.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!