Mimořádný příspěvek důchodcům přijde v roce 2017

Premiér Bohuslav Sobotka chce přilepšit seniorům. Na tiskové konferenci 29.7.2016 uvedl, že by si měli přijít jednorázově až na 1200 korun. Běžné měsíční penze by se navíc měly zvýšit až o 200 korun. 

Pro důchodce se nejedná o nic nového. Podobnou formu navýšení penze zažili už letos a zřejmě se bude následující rok opakovat. Mimořádný příspěvek totiž bude vyplacen až v roce 2017.

"To vnímám čistě z pohledu toho, že je tři měsíce před krajskými volbami. Sociální demokracie se rozhodla rozdávat dárečky," uvedl. Nechci zpochybňovat zvyšování důchodů našim seniorům, ale daleko víc bych očekával dlouhodobější strategii, z čeho se budou vyplácet důchody našim dětem, reagoval pro ČTK místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

Senátor Miloš Vystrčil (ODS) v souvislosti s návrhem na příspěvek důchodcům postrádá vyjádření ČSSD o jejím postoji k veřejnému dluhu. "Z toho, co jsem slyšel, jsem pochopil, že se ČSSD spokojuje se zpomalením růstu dluhu. To je, jako by se někdo, kdo chce zhubnout, spokojil s tím, že pomaleji tloustne."

Zdroj: EuroZprávy

Témata: 
Hodnocení: 
1

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!