Nové náměstkyně na Ministerstvu zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček jmenoval dvě nové náměstkyně, náměstkyní pro strategie bude Lenka Ptáčková Melicharová, majetkové a mezinárodní věci bude mít na starosti Lenka Taie Kolaříková.

Změny v organizačním řádu a vytvoření nových sekcí je reakcí na požadavky služebního zákona. Podle ministra jde o transformaci struktury, nikoliv zvyšování počtu pracovníků. Zatím zůstává neobsazeno místo státního tajemníka, na které bude výběrové řízení, organizované personální ředitelkou pro státní službu.

Ptáčková Melicharová dříve pracovala jako náměstkyně ministra pro vnější vztahy na Ministerstvu informatiky. Od roku 2007 pak byla náměstkyní ministra vnitra pro evropské záležitosti, od dubna 2013 do ledna 2014 působila jako náměstkyně ministra obrany.

Taie Kolaříková vedla brněnskou pobočku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a premiér Bohuslav Sobotka ji prosazoval na ředitelský post celého tohoto úřadu, ministr financí Andrej Babiš si však vybral někoho jiného. Kolaříková se pak stala ředitelkou kabinetu ministra zdravotnictví Němečka.

Ministr zdravotnictví bude mít nakonec osm náměstků pro řízení odborné sekce, tedy těch, kteří vstoupí do služebního poměru podle služebního zákona. Jsou to dosavadní náměstkyně a náměstci Lenka Teska Arnoštová, Josef Vymazal, Tom Philipp, David Kotris, hlavní hygienik Vladimír Valenta a dvě nové náměstkyně Ptáčková Melicharová a Taie Kolaříková. Zbývá ještě vybrat státního tajemníka.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!