Zdravotní pojišťovna roku 2015

Společnosti HealthCare Institute a CompuGroup Medical ČR vyhlásily dílčího vítěze soutěže Zdravotní pojišťovna roku 2015 na základě hlasování ambulantních lékařů. Zvítězila Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZPMV) následovaná Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR (VZP) a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou (ČPZP).

V červnu 2015 byly zdravotní pojišťovny posuzovány managementem českých nemocnic. Zde zvítězily Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, ZPMV a VZP. Výsledky žebříčku hodnocení pojišťoven ze strany pojištěnců a pacientských organizací budou známy v nejbližších dnech.

Kritéria hodnocení ze strany ambulantních lékařů zahrnovala kvalitu vzájemné komunikace a dodržování dohod, zavádění inovativních léčebných výkonů a kvality péče do úhrad a kvalita elektronické komunikace a portálu a úroveň marketingové prezentace se zaměřením na preventivní programy.

Cílem hodnocení pojišťoven je poskytnout ucelený obraz o službách, které zdravotní pojišťovny poskytují a pomoci se snadněji zorientovat v této oblasti, uvedl server e15.cz.

Společnosti HealthCare Institute se zabývá hodnocením nemocnic již 10 let. Anketa probíhala elektronicky prostřednictvím Ambulantních informačních systémů, které provozuje CompuGroup Medical ČR.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!