Nový náměstek ministra zdravotnictví

Nový náměstek ministra zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček odvolal dne 23. 6. 2015 náměstka pro ekonomiku a přímo řízené organizace Davida Kotrise a jmenuje za něj od 24. 6. 2014 dosavadního ekonomického náměstka pražské Nemocnice Na Bulovce Petra Landu. Ministr ke svému rozhodnutí neuvedl žádné podrobnosti.

Počátkem března 2015 Němeček jmenoval dvě nové náměstkyně, náměstkyní pro strategie se stala Lenka Ptáčková Melicharová a majetkové a mezinárodní věci má na starosti Lenka Taie Kolaříková. Změny v organizačním řádu a vytvoření nových sekcí jsou podle Ministerstva zdravotnictví ČR reakcí na požadavky služebního zákona.

Ministerstvo bude mít osm náměstků a státního tajemníka. Ministr zdravotnictví potvrdil, že v nejbližších dnech přejde Lenka Teska Arnoštová z místa dosavadní legislativní náměstkyně na funkci politické náměstkyně. Jako místopředsedkyně ČSSD odbornou náměstkyní být nemůže. Podle informací MZ ČR by na její místo měl být jmenován dosavadní náměstek pro právní služby a personalistiku Masarykova onkologického ústavu Brno Radek Policar, který by na MZ ČR měl nastoupit 29. 6. 2015.

Kategorie